השתלות שיניים

תוכן עניינים

השתלות שיניים: הדרך הנכונה לשחזור חיוך מושלם

בימינו, השתלות שיניים הן פתרון נפוץ ואפקטיבי לשיקום הפה לאחר אובדן שיניים. התהליך, הכולל שימוש בשתלים דנטליים, נועד להחזיר את הפה והשיניים למצב שבו ניתן להשתמש בהם בביטחון, בנוחות ובטבעיות. 

השתלות שיניים הפכו פופולריות יותר ויותר בשל המראה הטבעי, העמידות והפונקציונליות שלהן. בין אם חסרה לכם שן בודדת או שיניים מרובות, השתלות שיניים מציעות פתרון עמיד לאורך זמן המחקה את המראה והתחושה של שיניים טבעיות. 

השתלת שיניים
img2

היתרונות של השתלות שיניים

להשתלות שיניים יתרונות רבים. בניגוד לגשרים מסורתיים, שתלים דנטליים מספקים תחליף ארוך טווח ובעל מראה טבעי המשפר הן את התפקוד והן את האסתטיקה. אחד היתרונות המרכזיים של השתלות שיניים הוא יכולתם לשמר את בריאות הפה. על ידי החלפת שיניים חסרות בשתלים, השיניים שמסביב אינן נפגעות או משתנות בשום צורה, כפי שקורה לרוב בגשרים. זה עוזר לשמור על שלמות השיניים הסמוכות ומונע אובדן שיניים נוסף.

 יתר על כן, שתלים דנטליים מציעים יציבות ועמידות מעולים בהשוואה לאפשרויות החלפת שיניים אחרות. הם מעוגנים היטב בעצם הלסת, מהווים בסיס חזק לנשיכה וללעיסה, דבר אשר משפר משמעותית את היכולת ללעוס ולאכול בקלות.  עם טיפול נכון, שתלים דנטליים יכולים להחזיק מעמד לכל החיים, ולבטל את הצורך בהחלפות או תיקונים תכופים. 

בנוסף ליתרונות התפקודיים שלהם, השתלות שיניים גם משפרות מאוד את המראה והחיוך של האדם. השתלים דומים לשיניים טבעיות מבחינת צורה, צבע ותחושה. זה מסייע להגברת הביטחון וההערכה העצמית.

בהשתלות שיניים יתרונות רבים על פני גשרים בכל הנוגע להחלפת שיניים חסרות. משימור בריאות הפה ועד לספק יציבות ומשיכה אסתטית לטווח ארוך, הם ללא ספק הפתרון האופטימלי עבור אלה המחפשים אפשרות החלפת שיניים חסרות באופן קבוע.

סוגי השתלות שיניים ואיזה
מהם מתאים לך

השתלות שיניים מתבצעות ע"י שתלים דנטלים, שהוא למעשה בורג העשוי מטיטניום איכותי המעוצב בצורת שורש שן, אותו מחדירים באופן כירורגי ומקבעים אל עצם הלסת. השתל הדנטלי משמש תחליף לשורש השן החסרה, ומהווה בסיס שעליו מתקינים מאוחר יותר כתר קבוע.  קיימים סוגים שונים, כל אחד עם מאפיינים ייחודיים משלו והתאמה למקרים ספציפיים. 

סוג נפוץ אחד של השתלת שיניים הוא השתל האנדוסטאלי. שתל מסוג זה מונח בניתוחון ישירות לתוך עצם הלסת, ומספק בסיס יציב לשן או השיניים החלופיות. שתלים אנדוסטאליים עשויים בדרך כלל מטיטניום ויכולים לתמוך בכתרים בודדים, גשרים או אפילו תותבות. סוג נוסף של השתלת שיניים הוא השתל התת-פריוסטאלי. שלא כמו שתלים אנדוסטאליים הממוקמים בתוך עצם הלסת, שתלים תת-פריוסטאליים יושבים על גבי עצם הלסת אך מתחת לרקמת החניכיים. הם מורכבים ממסגרת מתכת התומכת בשיניים מלאכותיות ולעתים קרובות משתמשים בהם כאשר למטופלים אין מספיק עצם לסת בריאה כדי לתמוך בשתלים מסורתיים. הבחירה בין שתלים אנדוסטאליים לתת-פריוסטאליים תלויה בגורמים שונים כגון מצב בריאות הפה, צפיפות העצם והעדפות אישיות. 

הדרך הנכונה לדעת איזה סוג שתל הכי מתאים עבורכם היא ע"י התייעצות עם רופא השיניים שלכם, אשר יעריך את המצב הספציפי שלכם וימליץ  על האפשרות המתאימה ביותר, על סמך המומחיות והניסיון שלהם. חשוב להתייעץ עם רופא שיניים מוסמך המתמחה בהליכי השתלות שיניים כדי לקבוע איזה סוג של השתלת שיניים מתאים עבורכם.

השתלות שיניים

לייעוץ חינם השאירו פרטים או התקשרו 03-624-8236

השתלת שיניים

הנחיות לפני טיפול השתלת שיניים

לפני שעוברים טיפול השתלת שיניים, חשוב לעקוב אחר הנחיות מסוימות כדי להבטיח הליך מוצלח וחלק. הוראות אלו נועדו להכין אותכם לטיפול ולייעל את התוצאות. 

ראשית, חשוב להתייעץ עם רופא השיניים או כירורג הפה שיבצע את הליך ההשתלה. הם יעריכו את בריאות הפה שלך ויספקו הנחיות ספציפיות בהתאם לצרכים האישיים שלך. לפני טיפול ההשתלה, מומלץ לשמור על היגיינת הפה על ידי צחצוח ושימוש בחוט דנטלי באופן קבוע. זה עוזר למזער את הסיכון לזיהום ומקדם סביבה בריאה עבור השתלים. בנוסף, אם אתם מעשנים, מומלץ מאוד להפסיק לעשן לפני ניתוח השתלת שיניים. 

עישון יכול לעכב את תהליך הריפוי ולהגביר את הסיכויים לסיבוכים במהלך ההחלמה. יתר על כן, ייתכן שיהיה צורך להתאים תרופות מסוימות כגון מדללי דם או להפסיק את הטיפול באופן זמני לפני ההליך. חיוני ליידע את רופא השיניים שלכם על כל התרופות שאתם נוטלים כדי שניתן יהיה לנקוט באמצעים מתאימים. לבסוף, הקפדה על תזונה מזינה עשירה בויטמינים ומינרלים יכולה לסייע בקידום ריפוי מיטבי לאחר ניתוח השתלת שיניים. רופא השיניים שלם עשוי לספק המלצות תזונתיות ספציפיות בהתאם לצרכים האישיים שלכם.

תהליך השתלת שיניים- איך זה עובד?

ישנם מספר שלבים לתהליך השתלת שיניים- התהליך מתחיל בייעוץ יסודי שבו רופא השיניים יעריך את בריאות הפה שלכם ויקבע אם אתם מועמדים מתאימים להשתלות. זה כולל צילומים, בחינת צפיפות עצם הלסת ומצב השיניים הכללי. השלב הבא, במקרה ונמצאתם מתאימים, הוא המיקום הניתוחי של השתל עצמו. זה כרוך בהליך כירורגי קל שבו מונח שורש שן מלאכותי לתוך עצם הלסת. השתלות שיניים ממוחשבות, שכאלו שאנחנו מבצעים, מספקות דיוק גבוה יותר במהלך הניתוח. 

תהליך הריפוי מתחיל כשהעצם מתמזגת עם השתל, ויוצרת בסיס חזק לשן החדשה . לאחר הניתוח, תהיה תקופת החלמה שבמהלכה ישנה חשיבות מכרעת להקפיד על הנחיות לאחר הניתוח שסופקו על ידי רופא השיניים.  הן יכולות לכלול התמודדות עם אי נוחות ונפיחות, והקפדה על דיאטת מזון רך תוך מתן זמן לריפוי נאות. ככל שהזמן מתקדם, רופא השיניים שלך יעקוב אחר ההתקדמות שלך באמצעות בדיקות סדירות כדי לוודא שהשתל השתלב בהצלחה בעצם הלסת שלך. לאחר השלמת האינטגרציה הזו, יחוברו נקודת עזר וכתר בהתאמה אישית כדי לספק שן חלופית בעלת מראה טבעי המתמזגת בצורה חלקה עם השיניים הקיימות שלכם.

download 5

השתלת שיניים מונחת מחשב

השתלות שיניים מונחות מחשב הן טכניקה מתקדמת וחדשנית אשר מתבצעת אצלנו במרפאה – באמצעות טכניקה זו, אנו מנחים את ההשתלה במדויק לפי עומק וזווית  מדוייקים- על פי מודל תלת-ממדי של הלסת של המטופל. הדבר מקנה לנו רמה גבוהה של דיוק וחוסך זמן רב בזמן ביצוע ההליך ובכך מקצר את משך ההשתלה.

תהליך ההשתלה מונחת מחשב מתחיל בסריקת ראש של המטופל באמצעות CT. התמונה התלת-ממדית שנוצרת מאפשרת לנו לתכנן את מיקום ההשתלה בצורה מדויקת. כל זאת מתבצע באמצעות תוכנה מחשב, המאפשרת דיוק שלא היה אפשרי בעבר. התהליך מורכב ממספר שלבים עיקריים – 

  • צילום הCT של המטופל נסרק ונתונים תלת מימדיים של מבנה המטופל מועברים לתוכנה ייחודית
  • רופא השיניים מבצע תכנון מדוייק של מיקום השתל וזויות ההשתלה ע"ג צילום הCT שנסרק
  • לאחר התכנון, מבוצע אימות בין ההשתלה המתוכננת לבין הכתרים העתידיים ואפשרות השיקום.
  • מדפסות תלת מימדיות מכינות מכשיר שבנוי בהתאמה גבוהה ובאופן אישי למבנה הפה והלסת של המטופל
  • רופא השיניים משתמש במכשיר שנבנה על מנת לבצע את החדרת השתלים בעת הניתוח
  • תוצאת ההשתלה זהה באופן מדויק למיקום וזויות ההשתלה שתוכננה על פי התכנון המוקדם
  • כתרים דיגיטלים שתוכננו עוד לפני הטיפול מודפסים ומתאימים באופן מושלם לשתלים שנקלטו

ההשתלה מונחת מחשב מאפשרת לנו להפחית את הסיכון של נזק לעצבים ולמבנים שכנים. בנוסף, היא מאפשרת לנו למקסם את הניצול מהרקם העצם הקיים ולחסוך בזמן ההחלמה מהטיפול.

השפעה של השתלות שיניים על איכות החיים

המטופלים שמגיעים אלינו לאחר טיפול השתלות שיניים חווים שיפור ניכר באיכות החיים. הם מדווחים על הרגשה טובה יותר, נוחות יותר באכילה, וביטחון גבוה יותר בהתנהגות היומיומית שלהם.

עם השתלות שיניים, אנשים יכולים ליהנות מחיים טובים יותר עם ביטחון משופר בחיוך שלהם והיכולת לאכול את המאכלים האהובים עליהם ללא הגבלה. שלא כמו תותבות נשלפות, השתלים מקובעים במקומם, מונעים את הצורך בדבקים מבולגנים או חוששים שהם יפלו בזמנים לא נוחים. יציבות זו מאפשרת לאנשים לדבר ולצחוק בביטחון מבלי לחשוש שהשיניים שלהם יזוזו או ישתחררו. יתר על כן, השתלות שיניים מציעות יתרונות לטווח ארוך על ידי שמירה על בריאות העצם ומניעת הידרדרות נוספת בעצם הלסת. זה לא רק מבטיח מראה טבעי יותר אלא גם מקדם את בריאות הפה הכללית. 

 

לסיכום, השתלות שיניים מציעות פתרון ארוך טווח, אמין ויעיל לאובדן שיניים, אשר מוביל לשיפור איכות החיים וההרגשה הכללית של האדם ומשדרג גם את הפונקציונליות וגם את הביטחון וההרגשה האישית. מוזמנים ליצור עימנו קשר לכל שאלה או בירור.

לייעוץ חינם השאירו פרטים או התקשרו 03-624-8236

Google Reviews

5stras
gal ahronigal ahroni
04:25 09 Feb 23
רופא נהדר מקצועי עיניני יש לו סבלנות מיוחדת במינה עשה לי עקירה כירוגית שהותירה אותי ללא כאבים, במה שרופאים אחרים נכשלו הוא הצליח ישר כח
בצעתי טיפול עקירה וכל כך חששתי מהתהליך ופחדתי שיכאב אך הטיפול היה מדהים! כמה רגישות סבלנות ומקצועיות באדם אחד.הייתי סופר לחוצה, פעם ראשונה שעוקרת שן, ולכן דר יוסף עצר מספר פעמים באמצע הטיפול נתן לי להירגע מהלחץ והבכי והמשיך שוב. הטיפול עבר ללא כאבים וההחלמה היתה מדהימה. כמה שעות אחרי שכחתי שכבר עקרתי שן. לא האמנתי שעקירת שן תהיה תהליך כה פשוט ללא כאבים לפני ואחרי.
Tom TsarfatiTom Tsarfati
10:19 17 Nov 22
רופא שיניים מומלץ ביותר. מקצועי, אדיב, סבלני ומחירים הוגנים.כל הטיפול במרפאה מתבצע באופן רגוע. הגעתי אליו בעקבות המלצה של בן משפחה ואחרי ששני רופאים המליצו על עקירת שן בינה לצורך ביצוע סתימה לא פשוטה בשן הצמודה. הצוות של דר יוסף ביצע את הסתימה ללא עקירת שן הבינה. הטיפול לא כאב כלל ואני מרוצה מאוד מהתוצאה.
אנחנו מטופלים מאושרים של ד״ר יוסף בן יוסףבשל חוויות קודמות חששנו לטפל, ואצל הד״ר בוצעה חוויה מתקנת!-טיפול ללא כאב!!לא מדובר בקליניקה אלא בבית!יחס אישי והקשבה יוצאת דופן לרצונות המטופל!!ממליצים לכם בחום להבין מקרוב את ההרגשהוהכי חשוב לחייך מאוזן לאוזן עם תוצאות מושלמות🤩
Olya NOlya N
12:20 15 Mar 18
קודם כל הוא רופא מאוד מקצועי. יוסף נותן אבחנות מדויקות ומבצע את עבודתו בקפדנות רבה. חשוב גם לציין שהוא רופא מאוד הגון - תמיד פועל רק לטובת המטופל (תחום רפואת שיניים בארץ מאוד פרוץ ויש הרבה אנשים רמאים שעוסקים במקצוע ומאוד מאוד קשה למצוא מישהו שיפעל לטובת הפציינט ולא לטובת הכיס שלו). דר בן יוסף גם מאוד קשוב למטופלים שלו, עדין ורגוע. יש עוד משהו חשוב במרפאתו - שמירה על הגיינה וסטריליות! דר בן יוסף מקפיד על סביבה סטרילית (זכרו שכשמישהו נדבק במחלה מדבקת דבר ראשון ששואלים אותו: "מתי ביקרת אצל רופא שיניים?"). לכן אני ממליצה (!!!) בחום על הרופא (ואני דווקא הבן אדם הכי חשדן בכל מה שנוגע לרפואת שיניים, כי עבדתי בתחום ואני יודעת עד כמה התחום בעייתי בארץ).
js_loader

שאלות ותשובות

    – התהליך כולל הטמעת שתל דנטלי בלסת, הנמצא מתחת לחניכיים, עליו מקבעים תוך כמה חודשים מבנה וכתר שימלא את השיניים החסרות.

    – השתלהת שיניים מתבצעת תחת הרדמה מקומית של איזור הטיפול ולא אמורה להיות כואבת. לאחר ההרדמה, יתכן תחושת כאב הניתן לניהול בעזרת תרופות.

    – תהליך ההתאוששות הוא אינדבידואלי. חלר מהמטופלים חוזרים לעבודה כבר למחרת הניתוח. הכאבים אמורים להפסיק כבר למחרת הטיפול או לאחר כמה ימים בודדים. בסך הכל זה יכול לארוך מספר ימים עד שבוע להתאוששות מלאה.

    – הסיכוי שהגוף ידחה שתל שיניים נמוך מאוד, אך חשוב לבצע את כל ההמלצות של הרופא לאחר הפעולה כדי להקטין את הסיכון.

    – עם הטיפול הנכון, השתלות שיניים יכולות להחזיק לכל החיים.

    – חשוב לשמור על היגיינת הפה, להימנע ממנהיגות הפה הזרה ולהגיע לבדיקות פריודיות אצל הרופא.

    – בתחילה מומלץ לאכול מזון רך ולהימנע ממזונות חמים או קרים מדי. לאחר מכן, כשאיזור הניתוח נרפא, ניתן לחזור לאכול כרגיל.

    – כל פעולה כירורגית מגיעה עם סיכון לזיהומים, אך הסיכון נמוך אם הטיפול המומלץ אחרי הניתוח מטופל כשורה ובהתאם להנחיות ולשמירה על הגיינת הפה.

    – המחירים משתנים בהתאם למקום הביצוע ולסוג השתל. אתם מוזמנים להגיע אלינו לבדיקה חינם לבחינת הצורך וסוג הטיפול והעלויות

    – כן, אחד היתרונות הראשיים של השתלות שיניים היא התוצאה הטבעית והאסתטית שהן מספקות.

בואו להתרשם מאלבום העבודות המדהים של ד"ר יוסף
בואו לקבל המלצות ממטופלים שעברו את הטיפול אצל ד"ר יוסף
דילוג לתוכן